NASZE PIWA

Piwo, które skosztujesz u nas to produkt warzony na miejscu, w lokalu, niemal na oczach gości. Niezależnie od gatunku nasze piwa warzymy wyłącznie ze składników naturalnych: woda, słody, chmiel i drożdże, bez konserwantów i zamienników, według receptur autorskich naszych piwowarów oraz według tradycyjnych receptur na znane wszystkim piwne klasyki. Serwujemy piwa górnej i dolnej fermentacji, których asortyment zależny jest od sezonu oraz bieżącego popytu.

PIWO PIWO

Jasne rześkie piwo typu lager z wytrawnym finiszem. W smaku dominuje delikatna chmielowa goryczka zbalansowana przez słodowe aromaty. Po nalaniu trunek odkrywa długo utrzymująca się piana.

POJ
0.5
l.
ALK
5%
obj
EKST
12,5′
Blg

ZŁOTE POLE

Wyróżnia je naturalna mętność i gęsta, puszysta, długo utrzymująca się piana. Aromaty bananów i goździków budują pełnię smakową tego piwa.

POJ
0.5
l.
ALK
5%
obj
EKST
12,5′
Blg

PASIEKA

Ciemne i słodkie piwo dolnej fermentacji. Dodatek naturalnego miodu gryczanego z jednej z lokalnych pasiek, po etapie fermentacji wpływa na aromat wzbogacając go o nuty słodkie i wytrawne jednocześnie.

POJ
0,5
l.
ALK
5,5%
obj
EKST
14,0′
Blg

SŁODKI WIEWIÓR

Jasne i słodkie piwo dolnej fermentacji. Charakterystyczny aromat orzechów laskowych nie pozwoli pomylić go z żadnym innym z naszych piw.

POJ
0,5
l.
ALK
5,5%
obj
EKST
12,5′
Blg

PIWA SEZONOWE

WITBIER

Orzeźwiające belgijskie piwo pszeniczne z dodatkiem kolendry i skórek curacao i słodkiej pomarańczy. Piwo charakteryzuje się gładką i lekko kremową teksturą uzyskaną poprzez dodatek niesłodowanej pszenicy. Jest lekkie, o nieco wyższym wysyceniu, co czyni je idealnym na upalne dni.

AMERICAN WHEAT

Pszeniczne piwo górnej fermentacji z wyczuwalnym goryczkowym finiszem i bogatym cytrusowym aromatem. Dzięki chmieleniu „na zimno” amerykańskie chmiele tworzą w piwie bogactwo aromatów owoców tropikalnych.

KOŹLAK BYDGOSKI

Ciemne, mocne i aromatyczne piwo dolnej fermentacji na solidnej podbudowie słodowej. Aromaty ciemnego chleba, suszonej śliwki i opiekanego zboża wydobyte dzięki długiemu warzeniu nadają niezwykły charakter naszemu koźlakowi.

NOCNE POLE – DUNKEL WEIZEN

Umiarkowane piwo – przyprawowe, owocowe, słodowe, orzeźwiające. Treściwość od średnio lekkiej do średnio pełnej. Tekstura pochodząca od pszenicy jak i drożdży wpływa na odczucia miękkości, kremowej pełności. Smak niski do umiarkowanego, bananowy lub goździkowy. Kolor od jasno miedzianego do mahoniowo brązowego.

NIEBO NAD MISSOURI – AMERICAN PALE ALE

Piwo w kolorze od jasno złotego, do ciemno bursztynowego. Umiarkowanie wysoka, żółto-biała piana, która długo utrzymuje się na powierzchni. W smaku chmielowo-słodowe, przeważnie skłania się w kierunku goryczki i chmielu, bardzo orzeźwiające nutami cytryny i owoców tropikalnych.